XII NIEDZIELA ZWYKŁA
25 czerwca 2017 roku

Liturgia słowa zapewnia nas, że Bóg troszczy się o tych, którzy mu bezgranicznie ufają. Przekonał się o tym Jeremiasz. Miał wielu wrogów, ale nie załamał się w wierze i ufności, za co Bóg hojnie go wynagrodził. W podobnym tonie wypowiedziana została zachęta do wierności przez Jezusa, który nie krył przed Apostołami, że czekają ich prześladowania. Nie krył także, że za wierność do końca, czeka ich nagroda, którą jest sam Bóg.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na remont kaplicy na naszym cmentarzu.
  1. Zapraszamy wszystkich dzisiaj na godzinę 16:30 na nieszpory niedzielne, a na godzinę 18:00 na spotkanie Oazę Dorosłych.
  2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej Różaniec Fatimski.
  3. W czwartek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Kolekta w tym dniu to Świętopietrze.
  4. W piątek o godzinie 6:00 Msza św. w intencji pielgrzymów udających się do Medjugorje. Przed Mszą św., o godzinie 5:30, załadowanie bagaży do autokaru.
  5. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy św. wieczornej.
  6. Parafialna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę szlakiem Orlich Gniazd odbędzie się w dniach od 17 do 22 sierpnia. Zapisy w kancelarii do końca lipca. Przy zapisie należy podać numer pesel i wpłacić 100 zł zaliczki. Całkowity koszt pielgrzymki 200 zł.
  7. Wybrano skład nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się po wakacjach.
  8. Dzieci i młodzież rozpoczęła swoje wakacje. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.
  9. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.