XXIV  NIEDZIELA  ZWYKŁA
17 września 2017 roku

Jezus wzywa nas do wzajemnej miłości, podając za przykład swoją miłość do nas. Dzisiaj w Ewangelii usłyszymy o bardzo ważnym aspekcie miłości, jakim jest przebaczenie. Jezus mówi, że jeżeli z serca nie wybaczymy osobie, która nas skrzywdziła, to i nam Bóg nie wybaczy. Czasem może nam być trudno, wręcz niewyobrażalnie, wybaczyć danej osobie to, co zrobiła. Oddajemy Bogu podczas Mszy św. te wszystkie osoby i sytuacje, które nam ciążą. Aby Ten, który okazuje nam łaskę miłosierdzia, uczynił nasze serca wolnymi.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.
  1. W związku z przypadającym w zeszłym tygodniu Świętem Podwyższenia Krzyża dzisiaj o godzinie 15:00, w ramach nieszporów, odprawimy Nabożeństwo przy krzyżu na rozwidleniu dróg leśnych w kierunku „Mitręgówki”, tym samym oddamy publiczną cześć Krzyżowi Chrystusa. Dojazd do krzyża rowerem ul. Leśników do końca, potem za sztucznymi zalewami skręcić w lewo, przez most i jechać prosto ok. dwa kilometry.
  2. Dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy o modlitwie za wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.
  3. Również dziś w katedrze katowickiej - Dzień Wspólnoty Ruchu Dzieci Maryi.
  4. Nabożeństwo Fatimskie odprawimy w poniedziałek po Mszy św. wieczornej, nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30, a w piątek po wieczornej Eucharystii Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież z klas gimnazjum na Mszę św. szkolną w czwartek na godzinę 17:00.
  6. Spotkanie rodziców, którzy chcą w przyszłym roku posłać swoje dzieci do Wczesnej Komunii Świętej, odbędzie się w czwartek, 28 września, o godzinie 18:00,
  7. Zapraszamy na spotkania formacyjne: Oazę Młodzieżową w piątek po Mszy wieczornej, a Oazę Dorosłych w niedzielę.
  8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.