VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
21 maja 2017 roku

Zgromadzeni przy ołtarzu Pana przynosimy ze sobą bogactwo wydarzeń minionego tygodnia. Dziękujemy za każde dobro. Uwielbiamy Boży majestat za niezliczone dary Jego miłości, które przenikały naszą codzienność. Wobec nadchodzących dni prosimy o dalsze wsparcie Bożej Opatrzności dla siebie, bliskich, wszystkich, którym tak potrzebna jest Boża opieka.
          Pamiętajmy tez dzisiaj w modlitwie o dzieciach, które po raz pierwszy przystąpią do Komunii Świętej.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
  1. Zapraszamy wszystkich dzisiaj, wyjątkowo na godzinę 15:00, na nabożeństwo majowe z udziałem dzieci komunijnych, ich rodziców i gości.
  2. Przyszły tydzień to Biały Tydzień. Zapraszamy rodziców i dzieci komunijne na nabożeństwa majowe i Msze Święte.
  3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Dlatego w tym tygodniu zgromadzimy się z modlitwą o urodzaje przy naszych krzyżach. W poniedziałek o godzinie 19.00 przy krzyżu obok przedszkola, we wtorek o godzinie 19:00 przy krzyżu na ulicy Rodzinnej przy starej szkole, a w środę przy krzyżu obok kaplicy św. Antoniego na osiedlu.
  4. Ze względu na Biały Tydzień Różaniec Fatimski odmówimy w poniedziałek wyjątkowo o godzinie 6:00 przed Mszą św. poranną.
  5. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy w dni powszednie o godzinie 17:30, w niedzielę o godzinie 16:30, a w naszej kaplicy na osiedlu codziennie o godzinie 18:00.
  6. W czwartek przypada święto naszej Gminy. Mszę św. w intencji władz samorządowych i wszystkich mieszkańców Kobióra odprawimy o godzinie 17:00. W tym dniu przypada również 6. rocznica śmierci ks. Józefa Piesiura, za którego chcemy się modlić także podczas Eucharystii. W tym dniu na Mszę św. zapraszamy również wszystkich uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej.
  7. Również w czwartek w naszej parafii przypada Wieczna Adoracja. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. porannej, a zakończenie przed Mszą wieczorną.  Zachęcamy wszystkich do nawiedzenia kościoła i prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  8. W piątek po Mszy św. wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godzinie 19.00 spotkanie przed pielgrzymką do Medjugorie.
  9. W przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej, a po Mszy wieczornej spotkanie Oazy Dorosłych.
  10. W tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: od kościoła do ronda, ul. Kobiórską, Olszewskiego, Tuwima i Centralną do kościoła. Ołtarze będą: I – przy budynku gminy, II na ul. Olszewskiego obok ronda, III przy blokach, IV na ul Centralnej.
  11. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.