XV NIEDZIELA ZWYKŁA
16 lipca 2017 roku

Podczas każdej Mszy św. czytamy słowo Boże. Dzisiaj usłyszymy porównanie tego słowa do ziarna, które może wydać plon. Może, ponieważ to zależy od tego, na jaki grunt padnie. Czy moje serce jest glebą żyzną, żeby ziarno w nim mogło wydać plon stokrotny, sześćdziesięciokrotny, czy też trzydziestokrotny? Jeśli moje serce jest niestałe lub wiele rzeczy je rozprasza, ziarno słowa Bożego nie zapuści w nim korzeni. A słowo, które sieje Chrystus, jest nam bardzo potrzebne na drodze do życia wiecznego.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
  1. Zapraszamy wszystkich dzisiaj na godzinę 16:30 na nieszpory niedzielne.
  2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej Różaniec Fatimski.
  3. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy św. wieczornej.
  4. Od 23 lipca rozpoczniemy Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa. W związku z tym, w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. udzielimy błogosławieństwa kierowcom oraz poświęcimy samochody postawione na parkingach wokół kościoła.
  5. Parafialna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę szlakiem Orlich Gniazd odbędzie się w dniach od 17 do 22 sierpnia. Zapisy w kancelarii do końca lipca. Przy zapisie należy podać numer pesel i wpłacić 100 zł zaliczki. Całkowity koszt pielgrzymki 200 zł.
  6. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcamy do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych.
  7. Dzieci i młodzież rozpoczęła swoje wakacje. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.
  8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na remont kaplicy na cmentarzu.