W niedziele i święta kancelaria parafialna jest nieczynna!

CHRZEST
udzielany jest w ostatnią sobotę miesiąca w czasie Mszy św. o godz. 16:00
Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych ma miejsce w czwartek poprzedzający sakrament chrztu św. o godz. 19:00 w salce parafialnej.

Zgłoszenia dziecka do chrztu dokonują rodzice, przedstawiając akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego. Rodzicami chrzestnymi mogą zostać osoby ochrzczone w Kościele rzymskokatolickim, które przyjęły sakrament bierzmowania, mają ukończone 16 lat i nie mają żadnych przeszkód kanonicznych (mogą przystępować do Komunii św.). Chrzestni spoza naszej parafii muszą dostarczyć zaświadczenie z własnej parafii, że mogą być dopuszczeni do godności bycia rodzicem chrzestnym.

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA
udzielany jest narzeczonym w terminie ustalonym z proboszczem.

Narzeczeni zgłaszają się w kancelarii parafialnej na 3 miesiące przed terminem ślubu i przedkładają następujące dokumenty: metrykę chrztu i bierzmowania, zaświadczenie ukończenia katechezy młodzieżowej, dowód tożsamości, potwierdzenie odbycia nauk przedmałżeńskich, dnia skupienia oraz dokumenty z USC.