Wiadomości
parafiakobior.pl
W czasie niedzielnej Mszy Świętej 20 maja do wczesnej Komunii Świętej przystąpiło dziesięcioro dzieci naszej parafii.


Przed ołtarzem na ten wyjątkowy krok błogosławili swoje pociechy rodzice.
- Przeżywamy dzisiaj, drogie dzieci, niezwykłą uroczystość, a ta niezwykłość polega na waszym niecodziennym spotkaniu - podkreślał ks. proboszcz Damian Suszka w kazaniu, przypominając, że tym razem w kościele spotkali się całymi rodzinami, tworzącymi wspólnotę parafialną.
- Stajemy wszyscy przy ołtarzu, na którym przyniesiony przez was chleb stanie się Ciałem Pana Jezusa, a ofiarowane wino - Jego Krwią. To też stanowi o niezwykłości i wyjątkowości tego spotkania. Jest też dzisiaj coś jeszcze bardziej istotnego: to, że po raz pierwszy przyjmiecie Komunię Świętą. Po raz pierwszy do swego serca przyjmiecie Ciało Pana Jezusa. Staniecie się dzisiaj żywymi monstrancjami, aby zanieść miłość Pana Boga wszystkim, których spotkacie - tłumaczył dzieciom ks. proboszcz Suszka.
Dzieci uroczyście wraz z kapłanami modliły się "Ojcze nasz", trzymając się za ręce, a chwilę później przyszła ta najważniejsza chwila, kiedy wraz z rodzicami przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej...
A dziękując za udzielony sakrament zapewniały, że odtąd będą starały się być wiernymi owieczkami Bożej owczarni, czego symbolem stał się kosz białych owieczek, który wraz z kwiatami wręczyły księdzu proboszczowi...