Wiadomości
parafiakobior.pl
Po raz pierwszy w naszej parafii z takim rozmachem dzieci zaangażowały się w spotkanie ze świętymi.
{Play}
- Chodziło zarówno o refleksję nad znaczeniem pojęcia świętość, jak i o odkrycie, że świętość jest dostępna dla każdego z nas - tłumaczy ks. Adam Zgodzaj, który czuwał nad przygotowaniami do parafialnego Balu Wszystkich Świętych.
Najpierw dzieci zebrały się w kościele, gdzie można było podziwiać kolorowe stroje, którymi dzieci postanowiły upodobnić się do swoich ulubionych świętych. Od razu można było zauważyć, że wiele dziewczynek wybrało postać św. Królowej Jadwigi, ale też spora grupa postanowiła wystapić jako Maryja. Tu i ówdzie pojawiała się też św. Faustyna, św. Matka Teresa z Kalkuty. Wśród chłopców popularnościa cieszył się św. Franciszek.
Łącznie w przebraniach świętych postaci pojawiło się ponad 200 dzieci. Każdy z przybyłych otrzymał kolorowy balonik. Do barwnej gromady dołączyli rodzice, którzy ponieśli różaniec z niebieskich baloników.
Tak przystrojony korowód wyruszył z kościoła do szkoły, przy wtórze okrzyków: - Święty: radosny! W drodze odmawiali też modlitwę różańcową.
W szkole młodzież, która uczestniczy w przygotowaniach do sakramentu bierzmowania, zaprezentowała przedstawienie "Świętość dla każdego", starając się, by do dzieci jak najlepiej dotarło tytułowe przesłanie.
- Bardzo dziękuję ks. Adamowi, dziękuję rodzicom, którzy chętnie włączyli się w przygotowania i poprowadzenie balu, a taże dyrekcji szkoły - za życzliwe przyjęcie uczestników Balu Wszystkich Świętych w murach placówki - dodaje ks. proboszcz Damian Suszka.