Wiadomości
parafiakobior.pl
W uroczystość Wszystkich Świętych modliliśmy się na naszym cmentarzu parafialny za dusze zmarłych, oddając cześć tym wszystkim, którzy osiągnęli już chwałę nieba i wstawiają się za nami u Boga.
{Play}
Podczas Mszy św. sprawowanej na cmentarzu poświęcony został nowy krzyż, a liturgię przed odnowiona kaplicą koncelebrowali; proboszcz ks. Damian Suszka, wikary ks. Adam Zgodzaj, ks. Marian Jaromin oraz pochodzący z naszej parafii ks. Karol Matera.
Po Eucharystii wierni obecni na cmentarzu wzięli udział w nabożeństwie z procesją do grobów i wspólnej modlitwą w intencji rodziców i krewnych. Modliliśmy się też za kapłanów, za parafian oraz za spoczywających na naszym cmentarzu. W kazaniu ks. wikary Adam Zgadzaj podkreślał, jak odczytując w naszym życiu przesłanie błogosławieństw, którymi obdarzył ludzi Pan Jezus, możemy odkryć drogę do świętości. Kierując się tymi błogosławieństwami powinniśmy żyć, a dzięki nim dostrzegamy też, że święci żyją pośród nas...