Życzenia Metropolity katowickiego na tegoroczną Wielkanoc przeżywaną w czasie pandemii.

Abp Wiktor Skworc przesłał diecezjanom okolicznościowe słowo w związku ze świętami Zmartwychwstania Pańskiego. - W tę niełatwą rzeczywistość naszego życia, w tę skomplikowaną codzienność, naznaczoną pandemią, także w tym roku wchodzi Zmartwychwstały Chrystus. On przychodzi do nas z orędziem pokoju. Każdemu z nas mówi „Pokój Wam” - powiedział w przesłaniu wideo.

Zachęcił wiernych do przyjęcia daru Zmartwychwstałego tak bardzo potrzebnego w obecnym czasie. - On jest Zwycięzcą śmierci i cierpienia. W Jego zmartwychwstaniu jest nasze zmartwychwstanie. On jest naszą nadzieją na dziś i na jutro. Wierzymy w to i ufamy. Niech Zmartwychwstały zawsze będzie z Wami.

Przed nami kolejna Wielkanoc. Przeżywamy kolejne Święta Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Trudno dzisiaj nie odnieść się do tej aktualnej sytuacji zewnętrznej. Po raz drugi przeżywamy te święta w sytuacji pewnego zagrożenia i napięcia. Słyszymy o ludziach chorych, zakażonych, przebywających w szpitalach, ludziach, którzy cierpią i umierają. Pamiętajmy jednak, że w tę niełatwą rzeczywistość naszego życia, w tę skomplikowaną codzienność wchodzi Zmartwychwstały Chrystus. On przychodzi do nas z orędziem pokoju. Każdemu z nas mówi „Pokój Wam”. Nie jesteśmy sami.

Pragnę, abyśmy wszyscy przyjęli do naszego serca to orędzie. Zmartwychwstały Chrystus to jest prawda tych Świąt. On jest Zwycięzcą śmierci i cierpienia. W Jego zmartwychwstaniu jest nasze zmartwychwstanie. On jest naszą nadzieją na dziś i na jutro. Wierzymy w to i ufamy. Niech Zmartwychwstały zawsze będzie z Wami. Pokój Wam! Zapewniam Was wszystkich o mojej modlitwie i udzielam Wam, Waszym rodzinom i wspólnotom parafialnym pasterskiego błogosławieństwa.