Wiadomości
parafiakobior.pl
W dniach 24-27 sierpnia wyruszyła na Jasną Górę XXII Piesza Pielgrzymka.

Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od nawiedzenia relikwii św. Bartłomieja Apostoła w sanktuarium w Piekarach Śląskich, gdyż w pierwszy dzień pielgrzymki wypadało Jego święto. Z Bobolic udaliśmy się do Leśniowa, gdzie zawierzyliśmy Maryi nasze rodziny. Po 22 km wędrówki dotarliśmy do Siedlca, był tam czas na wspólną integrację i modlitwę. W drugim dniu, na szlaku Siedlec - Olsztyn, zatrzymaliśmy się na Eucharystii i odpoczynku w parafii św. Idziego w Zrębicach. W upalne południe zdobyliśmy jurajski „Giewont”. Dzień zakończyliśmy konferencją i modlitwą uwielbienia. Trzeciego dnia, mimo trudu i zmęczenia po blisko 23 km, w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej dotarliśmy na Jasną Górę, by polecić Bogu za przyczyną Maryi wszystkie sprawy naszych serc. W sobotę, „Dniem kobiórskim” - Eucharystią i Drogą Krzyżową na wałach zakończyliśmy tegoroczne pielgrzymowanie do tronu Królowej Polski! Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w tegorocznej pielgrzymce! Zarówno pielgrzymom pieszym, rowerowym, a także autokarowym i indywidualnym.