Wiadomości
parafiakobior.pl

Święto Bożego Ciała to potoczna nazwa uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Jest to święto ruchome, przypadające w czwartek po niedzieli Najświętszej Trójcy. Tego dnia wierni Kościoła katolickiego w uroczystych procesjach z Najświętszym Sakramentem przechodzą ulicami miast oraz wsi w całej Polsce.
W czwartek, 30 maja, po Mszy Św. o godz. 8.30 w procesji Eucharystycznej przeszliśmy ulicami Kwiatową, przejściem dla pieszych na ul. Kobiórską, Olszewskiego, Tuwima i zakończyliśmy przy Domu Kultury.

Ołtarze zbudowane były:
pierwszy - przy naszym domu gospodarczym (przygotowują kapłani i grupy parafialne),
drugi - na ul. Olszewskiego (przygotowują mieszkańcy ul Olszewskiego),
trzeci - na ul. Tuwima przy blokach (przygotowują mieszkańcy bloków i ul Tuwima)
czwarty - przy Domu Kultury (Gmina oraz Szkoła, Przedszkole i Dom Kultury).

Dziękujemy grupom parafialnym, mieszkańcom oraz wszystkim, którzy pomagali w  przygotowaniu pięknych ołtarzy i trasy przejścia procesji Bożego Ciała.     DUSZPASTERZE