Wiadomości
parafiakobior.pl

W poniedziałek, 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy Odpust. Istotą odpustu jest łaska, jaką w tym dniu można uzyskać w kościele odpustowym. Jest nią odpuszczenie wszystkich kar doczesnych za popełnione przez siebie grzechy do chwili uzyskania takiego odpustu. Warunkiem uzyskania takiej łaski jest odmówienie w kościele odpustowym modlitw: Ojcze nasz, Wierzę i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Jest to wielka łaska. Na jej mocy darowane nam zostają te kary, które musielibyśmy odpokutować albo w tym albo w przyszłym życiu w czyśćcu.
Bardzo ważnym elementem odpustowego świętowania jest uczestniczenie w pełni we Mszy świętej w dniu odpustu.
Sumie Odpustowej przewodniczył oraz homilię wygłosił ks. Infułat Rudolf Brom, który podkreślił, że dzisiejsza uroczystość odbywa się w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia. - Umiejmy sobie wzajemnie przebaczać, jeden drugiemu czyńmy miłosierdzie. Bóg jest dla nas miłosierny. Prośmy Pana Boga abyśmy umieli tak jak Maryja nie tylko doświadczać miłosierdzia ale to miłosierdzie okazywać w swoim życiu - mówił ks. Brom.
Na zakończenie uroczystości wyruszyliśmy z procesją eucharystyczną wokół kościoła, którą wielbiliśmy Boga obecnego wśród nas pod postacią chleba...

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter