W czwartek 15 czerwca w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w procesji teoforycznej złożyliśmy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu.

Ks. kanonik Rudolf Myszor sprawował dziękczynną Eucharystię w kobiórskim kościele, w otoczeniu kapłanów, kolegów rocznikowych, krewnych i parafian. Przy ołtarzu stanął też bp Jan Kot z Brazylii, pochodzący z parafii, w której duszpasterzował ks. Myszor.

W niedzielę 21 maja w naszym kościele parafialnym podczas uroczystej Mszy św. o godz. 10.30 Chrystusa w Komunii św. po raz pierwszy przyjęło 84. dzieci.

Maj - dla wielu najpiękniejszy miesiąc roku - to w Kościele okres szczególnej czci Matki Bożej. W Polsce żywa jest tradycja gromadzenia się wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i figurach przydrożnych na nabożeństwach majowych, nazywanych "majówkami".

Stało się już tradycją, że w piątek przed Niedzielą Palmową wierni naszej parafii dają świadectwo swej wiary w Drodze Krzyżowej ulicami Kobióra.

Życzymy Wszystkim Parafianom, aby Chrystus Zmartwychwstały umocnił Waszą wiarę, podniósł na duchu, dał siłę w pokonywaniu trudności codziennego życia, pozwolił z ufnością patrzeć w przyszłość, napełnił Wasze serca radością...