We wtorek 15 sierpnia nasza parafia świętowała wraz z całym Kościołem Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Była to zarazem nasza uroczystość odpustowa.

Adam Zień, parafianin z Kobióra, wyruszył w pojedynkę na Camino. Szedł, by podziękować Bogu za swoją rodzinę, powierzając Bożej Opatrzności swoich najbliższych: żonę i czwórkę dzieci. Zgodnie ze starą tradycją pielgrzymów wędrujących do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela, pielgrzymowanie zaczął od progu własnego domu. Drogę z Kobióra do Santiago pokonał w 70 dni.

W czwartek 15 czerwca w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w procesji teoforycznej złożyliśmy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu.

Ks. kanonik Rudolf Myszor sprawował dziękczynną Eucharystię w kobiórskim kościele, w otoczeniu kapłanów, kolegów rocznikowych, krewnych i parafian. Przy ołtarzu stanął też bp Jan Kot z Brazylii, pochodzący z parafii, w której duszpasterzował ks. Myszor.

W niedzielę 21 maja w naszym kościele parafialnym podczas uroczystej Mszy św. o godz. 10.30 Chrystusa w Komunii św. po raz pierwszy przyjęło 84. dzieci.

Maj - dla wielu najpiękniejszy miesiąc roku - to w Kościele okres szczególnej czci Matki Bożej. W Polsce żywa jest tradycja gromadzenia się wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i figurach przydrożnych na nabożeństwach majowych, nazywanych "majówkami".

Stało się już tradycją, że w piątek przed Niedzielą Palmową wierni naszej parafii dają świadectwo swej wiary w Drodze Krzyżowej ulicami Kobióra.