XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
7 października 2018 roku

Pan Bóg nie chciał, żeby człowiek był sam. Dał nam siebie nawzajem, abyśmy wypełniając przykazanie miłości, żyli w Bożej obecności – nawet wtedy, kiedy widzimy wady innych, albo gdy czyjeś zachowanie nas denerwuje. Eucharystia jest tym szczególnym czasem, kiedy możemy prosić dobrego Boga o przebaczenie przewinień względem innych i o umocnienie naszej miłości wzajemnej.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

1. Zapraszamy wszystkich dzisiaj na godzinę 16:30 na Różaniec, a po Mszy św. wieczornej o godzinie 18:00 spotkanie uczestników tegorocznej pieszej pielgrzymki do Częstochowy.

2. Rozpoczęliśmy miesiąc październik. Zapraszamy wiernych na nabożeństwa różańcowe, które będziemy odprawiać codziennie o godzinie 17:30, w niedzielę i święta o godzinie 16:30, a w czwartek po Mszy św. szkolnej. W kaplicy na osiedlu codziennie o godzinie 18:00. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii, bo w całej swej prostocie formy umożliwia przeżycie największych tajemnic chrześcijaństwa. Przypominamy wiernym o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki.

3. W środę po Mszy św wieczornej spotkanie formacyjne Róż Różańcowych.

4. W czwartek na godzinę 17:00 zapraszamy wszystkich uczniów szkoły podstawowej na Mszę św. szkolną.

5. W piątek po Mszy św. wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.

6. W sobotę, 13 października, czcimy MB Fatimską. Dodatkowy Różaniec w intencji chorych i seniorów naszej parafii odmówimy o godzinie 6:00 i 9:30, a Mszę św w ich intencji odprawimy o godzinie 10:00. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.

7. W sobotę, 13 października, w parafii bł. Karoliny w Tychach odbędzie się Tyski Wieczór Uwielbienia. Początek o godz. 18:15. Jest to czas uwielbienia Pana Boga i doświadczenia Jego pomocy. Przed kościołem Oaza Dorosłych i Oaza Młodzieżowa naszej parafii rozdawać będzie zaproszenie na to wydarzenie. Zapraszamy do udziału w tym wieczorze uwielbienia.

8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii, a przed kościołem zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.