IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

Dzisiejsza liturgia słowa stawia przed nami obraz Chrystusa Dobrego Pasterza, który oddał za nas swoje życie. Rozpoczynając Eucharystię, prośmy o głęboką wiarę i dar przylgnięcia do Jezusa całym naszym życiem, abyśmy podążając za Jego głosem, doszli do radości życia wiecznego.
Witamy w naszej parafii księdza proboszcza Mariana Neugebauera budowniczego kościoła św. Jana Pawła II w Pszczynie.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na remont krypty katedry.

1. Dzisiaj na godzinę 16:30 zapraszamy wszystkich na nieszpory niedzielne.
  2. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
  3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Ducha Świętego, w środę o godz. 17:30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  4. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  5. W środę, 24 kwietnia, o godzinie 19:00 rozważanie na temat „Małżeństwa niesakramentalne i ich miejsce w Kościele” poprowadzi ks. Jarosław Ogrodniczak, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego w Katowicach, na które zaprasza Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.
  6. W środę o godzinie 18.30 w domu parafialnym spotkanie dla osób wyjeżdzających na wczaso-pielgrzymkę. Prosimy o przyniesienie na spotkanie resztę kwoty do zapłaty.
  7. W czwartek, 25 kwietnia, przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Modlitwa o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy po Mszy św. porannej przed krzyżem misyjnym.
  8. Uczniów naszej szkoły zapraszamy na Mszę św. szkolną w czwartek o godzinie 17:00. O godzinie 18:00 w kościele katecheza dla rodziców dzieci komunijnych, a w domu parafialnym katecheza dla dzieci wczesno-komunijnych.
  9. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
  10. Wszystkim Parafianom życzymy doświadczenia Zmartwychwstałego Pana.