III NIEDZIELA ZWYKŁA
24 stycznia 2021

Słowo Boże wzywa nas dzisiaj do uznania swojej grzeszności i przemiany swojego życia, „bo czas jest krótki” i „bliskie jest Królestwo Boże”. Człowiekowi otwartemu na Boże przebaczenie i miłość, „która trwa od wieków”, łatwiej przyjąć powołanie życiowe, które Bóg w swojej nieskończonej dobroci przygotował. Prośmy Ducha Świętego, aby słowo Boga, które za chwilę usłyszymy, przemieniało nas i przyniosło błogosławiony owoc.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

1. Obowiązują limity udziału wiernych we Mszy św.: jedna osoba na 15 m2. Przypominamy, że można skorzystać z dyspensy od udziału w niedzielnej Eucharystii. Dla tych, którzy korzystają z dyspensy transmisja Mszy św. o godzinie 10:30. Jednocześnie przypominamy o konieczności przestrzegania zasad sanitarnych. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii codziennie o godz. 20.30.
  2. Dzisiaj na godzinę 16:30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  3. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Ducha Świętego, w środę o godz. 17:30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  5. We wtorek po Mszy św. wieczornej o godzinie 18:30 w kościele spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.
  6. W piątek na godzinę 18:00 na Mszę św. zapraszamy młodzież oazową i przygotowującą się do bierzmowania. Po Mszy św. modlitwa i spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
  7. W kancelarii można zapisywać intencje mszalne na rok 2021.
  8. W związku z porządkowaniem naszego cmentarza w gablotce znajduje się lista z grobami w pierwszych dziesięciu rzędach, które nie widnieją jako zarezerwowane. Po miesiącu przeznaczone będą te groby jako wolne - do przekopania. Lista następnych grobów będzie aktualizowana.
  9. Wszystkim parafianom życzymy wielu łask Bożych, zdrowia oraz opieki Matki Najświętszej.