UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

Oto jest dzień, który dał nam Pan! Z całym Kościołem katowickim dziękujemy Bogu za nowego błogosławionego ks. Jana Machę. Niech w naszych sercach rozbrzmiewa dziś radosne Te Deum Laudamus. Dziś  przeżywamy uroczystość Chrystusa Króla. Chcemy wsłuchiwać się w Jego słowo. Jezus wyznaje dziś przed sądem Piłata: „Tak jestem królem”, zapraszając nas do rozważania tego, czym jest Jego królewska godność. Pozwólmy Mu na nowo wkroczyć w nasze życie, by mógł urzeczywistnić w naszych sercach „królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju”.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

1. Przypominamy o konieczności przestrzegania zasad sanitarnych w kościele.
  2. Zapraszamy dzisiaj wszystkich na nieszpory niedzielne na godzinę 16:30.
  3. Dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny, odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu.
  4. Wszystkich zapraszamy na nabożeństwa: w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do Ducha Świętego, w środę o godz. 17:30 do MB Nieustającej Pomocy i w piątek po Mszy św. wieczornej do Miłosierdzia Bożego.
  5. Członków chórów i ich rodziny zapraszamy na Mszę św. z okazji święta patronalnego we wtorek, 23 listopada, na godzinę 16:30.
  6. W czwartek na godzinę 17:00 zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły na Mszę św. szkolną.
  7. W sobotę na godzinę 16:00 zapraszamy wszystkich członków Koła Gospodyń Wiejskich i ich rodziny na Mszę św. z okazji 20-lecia Koła w Kobiórze.
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Niedziela ta obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy wszystkich do abstynencji od napojów alkoholowych. Księga trzeźwości wystawiona będzie pod figurą Serca Jezusowego. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
  9. W tym roku, podobnie jak w zeszłym, ze względów epidemicznych nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich. Rodziny poszczególnych ulic zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin danej ulicy. Harmonogram tych Mszy św. znajdziemy w gablotce i w naszej gazetce parafialnej. Te rodziny, które pragną przyjąć kapłana z błogosławieństwem w swoim domu, proszone są o zapisanie w zakrystii. Takie odwiedziny odbywać się będą według harmonogramu Mszy kolędowych.
  10. Intencje na nowy 2022 rok przyjmujemy w kancelarii parafialnej.
  11. W dniach 6-9 stycznia parafia organizuje zimowy wyjazd narciarski dla rodzin do Białki Tatrzańskiej. Serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.
  12. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i opieki MB Wniebowziętej i nowego błogosławionego – ks. Jana Machy.