XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
12 sierpnia 2018 roku

Być naśladowcą Boga, postępować drogą miłości – do tego wzywa nas dzisiaj św. Paweł. Nieważne, kim jesteśmy, jaką mamy rodzinę i ile zarabiamy – mamy żyć miłością w swojej codzienności. To jest wyraz naszej wiary. Bądźmy dla siebie nawzajem dobrzy, miłosierni i przebaczający. Taki jest Bóg, w którego wiarę wyznajemy.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

1. Zapraszamy wszystkich dzisiaj na godzinę 16:30 na nieszpory niedzielne.

2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Ducha Świętego.

3. W piątek po Mszy św. wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.

4. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Parafialna Księga Trzeźwości wyłożona jest pod figurą Serca Jezusowego.

5. W środę, 15 sierpnia, obchodzimy odpust parafialny. Sumę odpustową odprawimy o godzinie 12:00. Słowo Boże wygłosi ksiądz Marek Gancarczyk – były redaktor naczelny Gościa Niedzielnego. Nieszpory odpustowe odprawimy o godzinie 16:30. Kolekta odpustowa przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Na wszystkich Mszach św.  pobłogosławimy zioła i kwiaty. Na sumę odpustową zapraszamy poczty sztandarowe, zespoły w strojach śląskich oraz dzieci komunijne w swoich strojach. Przed odpustem, 14 sierpnia, od godziny 8:00 odwiedzimy naszych chorych parafian z sakramentami świętymi, a o godzinie 19:00 odprawimy nabożeństwo pokutne - okazja do spowiedzi św. do godziny 22:00.

6. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

7. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcamy do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych.

8. W przyszłą niedzielę pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej.

9. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.