XX NIEDZIELA ZWYKŁA
18.08.2019

By nasza wiara wzrastała, potrzebujemy świadków. Takiego świadka – Jeremiasza - spotykamy dziś w pierwszym czytaniu: spotykamy go nie w chwalebnym momencie, ale w czasie próby. I to jest też jeden z aspektów bycia świadkiem: trzeba być gotowym na przeciwności. Pomyślmy dziś o naszym świadectwie i stańmy w prawdzie przed Panem.
        Pamiętajmy dzisiaj w modlitwach o kobietach i dziewczętach pielgrzymujących do MB Piekarskiej. Swoją modlitwą otoczmy dzisiaj również ks. wikarego Adama Paprotę, któremu dziękujemy za trzyletnią posługę w naszej parafii.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

1. Zapraszamy wszystkich dzisiaj na godzinę 16:30 na nieszpory niedzielne.
  2. Sierpień to miesiąc, w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Księga trzeźwości wyłożona jest pod figurą Serca Jezusowego.
  3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Ducha Świętego, a w piątek po Mszy św. wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. Parafialna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę szlakiem Orlich Gniazd odbędzie się w dniach od 25 do 28 sierpnia. W niedzielę, 25 sierpnia, przed Mszą św. o godzinie 7:00 pakowanie bagaży, a po Mszy św. wyjazd z parkingu do Zawiercia. Prosimy wszystkich pielgrzymów o zabranie karimaty i śpiwora. Msza św. w intencji parafian przed obrazem MB Królowej Polski zostanie odprawiona w środę, 28 sierpnia, o godzinie 17:30, a po niej Droga Krzyżowa na jasnogórskich Wałach.
  5. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do organizatorów prośbę o umożliwienie ich dzieciom uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej.
  6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia naszej Uroczystości Odpustowej: księdzu profesorowi J. Budniakowi za wygłoszone Słowo Boże, kapłanom, służbie liturgicznej, pocztom sztandarowym, parafianom w strojach ludowych, grupie muzycznej za wykonane śpiewy i utwory muzyczne, sprzątającym i dekorującym kościół oraz wszystkim parafianom i gościom za udział w uroczystości.
  7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.