VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli ponownie zabiera nas do Wieczernika. W jego intymnej atmosferze Jezus zapewnia o miłości Ojca i obiecuje przyjście Ducha Świętego, który przypomni uczniom Jego słowa. Oczekując z nadzieją na spełnienie obietnic udzielonych Kościołowi, otwórzmy nasze serca na dar przemieniającej obecności Chrystusa.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

1. Na godzinę 15:30 zapraszamy wszystkich na  nabożeństwo majowe.
  2. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają Dni Krzyżowe. W tych dniach udamy się do krzyży na naszych ulicach aby modlić się o urodzaje. W poniedziałek pod krzyż przy naszym przedszkolu, we wtorek pod krzyż na ul Rodzinnej, obok starej szkoły a w środę pod krzyż na osiedlu przy kaplicy. Nasze modlitwy pod krzyżami rozpoczniemy o godzinie 19:00
  3. Wszystkich parafian zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 17:30, w niedzielę w ramach nieszporów, a w czwartek po Mszy św. szkolnej.
  4. Od piątku rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  5. Nauki przedślubne dla narzeczonych w naszej parafii odbędą się w sobotę 28 maja od godz. 19:00 i w niedzielę 29 maja od godz. 15:00.
  6. Dzieci i młodzież zapraszamy na spotkania formacyjne. W piątek po Mszy wieczornej spotkanie Oazy, w sobotę o godz. 8:00 ministrantów, a o 9:30 Dzieci Maryi.
  7. Informujemy, że parafialna piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 24-27 sierpnia. Zapisy wraz z zaliczką 100 zł przyjmowane są w zakrystii.
  8. W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy Mężczyzn i Młodzieńców do udziału w stanowej pielgrzymce do MB Piekarskiej. Parafia organizuje pielgrzymkę rowerową. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii
  9. Z procesją Bożego Ciała w tym roku pójdziemy tą samą drogą co w zeszłym roku – czyli ul. Kwiatową Przelotową i Rodzinną do kościoła.  Ołtarze przygotują I – Ul. Plichtowicka, Poprzeczna, Olszewskiego; II – Ul. Rolna Paproci, Promnicka, Poziomkowa ; III ul. Leśników, Nad Zalewem, Nowa, Cicha ; IV Grupy Parafialne i Młodzież.
  10. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
  11. Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.