II NIEDZIELA ADWENTU
9.12.2018

Dziś usłyszymy wołanie Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego!”. W Adwencie czekamy na święta Bożego Narodzenia, lecz także uświadamiamy sobie, że Chrystus powtórnie przyjdzie na ziemię. I do tego wydarzenia mamy się dobrze przygotować. Wyprostować ścieżki to zwrócić się do Boga, ukierunkować swoje dążenia na Niego. Tak, aby naszemu myśleniu o końcu świata nie towarzyszył lęk, ale radość spotkania z Chrystusem.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

1. Zapraszamy wszystkich dzisiaj na godzinę 16:30 na nieszpory niedzielne.
  2. Wszystkie dzieci oraz dorosłych zapraszamy na Roraty, które odprawiamy w poniedziałek i środę o godzinie 18:00, we wtorek i w piątek o 7:00, a w czwartek o godzinie 17:00.
  3. W czwartek przypada 13 grudnia. Różaniec w intencji chorych i seniorów naszej parafii odmówimy o godzinie 6.00 i 9.30, a Mszę św. w ich intencji odprawimy o godzinie 10.00.
  4. W piątek po Mszy św. wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. Trwają odwiedziny duszpasterskie naszych rodzin. Plan kolędy umieszczony jest na stronie internetowej parafii oraz w gablotce. W sobotę kolędę rozpoczynamy od godziny 13:00, a w piątek i niedzielę od godziny 14:00. Wszystkie ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na remont naszej kaplicy na cmentarzu i ogrodzenia.
  6. Opłatki wigilijne oraz świece Caritas można nabyć po każdej Mszy św. w domu parafialnym.
  7. Kolejna edycja koncertu „Betlejem w Spodku” zaplanowana jest na 3 stycznia. Bilety można nabyć w kancelarii.