XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
9 sierpnia 2020

W kolejną wakacyjną niedzielę, przychodzimy na Eucharystię, aby spotkać się z Bogiem przez sakramentalne uobecnienie ofiary Jezusa Chrystusa. Wśród burz i niepokojów życia potrzeba nam chwili wyciszenia, modlitwy i refleksji. Niech ta Eucharystia będzie zatem dla nas oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego spotkania z Bogiem. Polecajmy Bogu intencje naszych serc. Módlmy się o ustanie epidemii i zachowanie nas w zdrowiu.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii.

1. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  2. Trwa miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Księga trzeźwości wyłożona jest pod figurą Serca Jezusowego. Zachęcamy do abstynencji.
  3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Ducha Świętego.
  4. W środę o godz. 17:30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek, 13 sierpnia, przypada Dzień Fatimski. Różaniec w intencji chorych i seniorów odmówimy o godzinie 6:30 i 9:30, a Mszę św. w ich intencji odprawimy o godzinie 10:00.
  6. W piątek, w wigilię odpustu, chcemy duchowo przygotować się do tej uroczystości. Po wieczornej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego. Od godz. 19:00 do 21:00 okazja do spowiedzi świętej. W czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu. O 21:00 różaniec w intencji parafian, o ustanie epidemii, a także - za zachętą Episkopatu Polski - w intencji Ojczyzny z okazji przypadającej 100. rocznicy „Cudu nad Wisłą”. Wieczór zakończymy apelem jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy.
  7. W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w porządku niedzielnym. O 12:00 suma odpustowa w intencji parafian. Kazania wygłosi ks. Adam Paprota. O godz. 16:30 nieszpory odpustowe.
  8. W przyszłą niedzielę doroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Z racji epidemii chcemy duchowo pielgrzymować do piekarskiego sanktuarium. Wszystkie kobiety i dziewczęta zapraszamy na Wieczór Maryjny o godz. 20.00.
  9. Przypominamy o konieczności przestrzegania zasad sanitarnych. Zasłanianiu nosa, twarzy podczas nabożeństw, dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła, a także o przyjmowaniu Komunii św. na rękę.
  10. Kancelaria parafialna przez wakacje czynna: od poniedziałku do soboty po Mszy św. porannej do godziny 9:00, oraz w środę od godziny 19:00 – 20:00.
  11. Życzymy wszystkim zdrowia i Bożego błogosławieństwa, a wyjeżdżającym na urlop udanego wypoczynku.