Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakobior.pl
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - LAETARE


W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o Jezusie, który przechodząc, zobaczył niewidomego i uzdrowił go. Może czujemy się bezradni jak niewidomy, kiedy przytłacza nas codzienność lub gdy nie potrafimy rozwiązać jakichś sytuacji konfliktowych. A Jezus przechodzi. On ma moc przywrócić nam nasz wewnętrzny wzrok. On jest naszym światłem. On może nas przeprowadzić przez to, co trudne i niezrozumiałe. Jezus pyta: „Czy ty wierzysz?”. To pytanie jest skierowane do każdego z nas. Jaka będzie nasza odpowiedź?


Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji.

 1. Dziś o godzinie 16:00 zapraszamy na Gorzkie Żale i kazanie pasyjne.
 2. W poniedziałek 20 marca obchodzimy uroczystość św. Józefa – Patrona Kościoła, a w sobotę, 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte a nienarodzone. W czasie Mszy o 18:00 będzie możliwość włączenia się do duchowej adopcji dziecka poczętego.
 3. We wtorek o 18:30 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych, a w domu parafialnym katecheza dla dzieci do wczesnej komunii świętej. 
 4. We wtorek o godz. 19:00 spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Sakramentu udzieli ks. abp Wiktor Skworc we wtorek, 28 marca o godz. 17:00.
 5. Są jeszcze miejsca na pielgrzymko-wczasy do Słowenii i Włoch. Serdecznie zapraszamy. Zapisy w zakrystii.
 6. W czwartek o 18:00 w kościele wielkopostne spotkanie dla lektorów. Serdecznie zapraszamy również tych, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy.
 7. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu: w niedzielę o godzinie 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątek o godzinie 17:15 Droga Krzyżowa. Dzieci zapraszamy na Drogę Krzyżową w czwartek po Mszy św. szkolnej.
 8. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie oprawy muzycznej Triduum Paschalnego zapraszamy na próbę we wtorek 21 marca, o godz. 19:00 do domu parafialnego.
 9. 31 marca odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Kobióra. Przejdziemy ulicą Rodzinną, Błękitną, Rolną Paproci do ulicy Promnickiej. Nabożeństwo zakończymy poświęceniem nowej kapliczki na ul. Promnickiej.
 10. Zachęcamy wszystkich do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia.
 11. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii..
 12. Wszystkim parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i wytrwałości w wielkopostnych postanowieniach.