UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
9.06.2019

Dzisiaj mija pięćdziesiąt dni od zmartwychwstania Jezusa. Tego dnia Maryja i apostołowie zgromadzeni w Wieczerniku otrzymali Ducha Świętego. Wierzymy, że również i na nas, zebranych wokół ołtarza, Bóg ześle swego Ducha, który nas umocni i rozpali w nas miłość. Wołajmy z wiarą: „Przyjdź, Duchu Święty!” i pozwólmy Mu działać w naszym życiu.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.

1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne połączone z modlitwą do Ducha Świętego dzisiaj na godzinę 16:30.
  2. Dzisiaj w katedrze katowickiej odbywa się pielgrzymka dzieci wczesno i pierwszokomunijnych.
  3. W poniedziałek po Mszy św porannej wyruszamy na pielgrzymkę do Świętej Lipki i Sokółki. Bagaże przed Mszą św można złożyć w domu parafialnym. Pakowanie bagaży o godzinie 7:00, a wyjazd o godzinie 7:15. Po Mszy św wieczornej Koronka do Ducha Świętego.
  4. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.
  5. W czwartek przypada 13 czerwca – Dzień Fatimski. Różaniec w intencji chorych i seniorów naszej parafii odmówimy o godzinie 6:00 i 9:30, a Mszę św. w ich intencji odprawimy o godzinie 10:00.
  6. Natomiast na godzinę 17:00 zapraszamy wszystkich uczniów szkoły podstawowej na Mszę św. szkolną.
  7. W piątek po Mszy św. wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  8. W tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Rodzinną do ronda, Przelotową, Łukową i ul. Zmienną do Smolarni, gdzie zakończymy procesję. Ołtarze przygotują: I ołtarz (obok kościoła) grupy parafialne: Oaza Dorosłych, Oaza Młodzieżowa, Świecki Zakon Franciszkański, Akcja Katolicka, Apostolstwo Dobrej Śmierci i Róże Różańcowe. II ołtarz (obok posesji państwa Hajok) mieszkańcy ulicy Łukowej i Borowej, III ołtarz (obok posesji państwa Jastrzemskich) mieszkańcy ulicy Jasnej i Bartniczej, natomiast IV ołtarz (obok Smolarni) - mieszkańcy Zmiennej.
  9. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.