I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18 lutego 2018 roku

Chrystus spędził czterdzieści dni na pustyni kuszony przez szatana. Również my rozpoczynając Wielki Post, udajemy się właśnie teraz na pustynię. Towarzyszą nam wymowne słowa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Kościół pomaga nam w przeżywaniu tego czasu przez sakrament pokuty, słowa czytań, pieśni oraz szczególne nabożeństwa: Drogi krzyżowej i Gorzkich żali  To znak, że każdy z nas potrzebuje nawrócenia. I to od nas zależy, na ile przybliżymy się do Boga. „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże”.

Kolekta dzisiejsza jest jałmużną postną.

1. W związku z przypadającą dzisiaj Niedzielą Trzeźwości po każdej Mszy św. odprawimy nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa.

2. Kończymy dzisiaj nabożeństwem wieczornym o godzinie 16:00 czterdziestogodzinne nabożeństwo polegające na całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

3. Zachęcamy wszystkich do abstynencji. Parafialna Księga Abstynencji wyłożona będzie pod figurą Serca Jezusowego do końca Wielkiego Postu.

4. Pod figurą Serca Jezusowego w każdą niedzielę do Miłosierdzia Bożego będzie postawiona skarbonka, do której można składać ofiary na Aleppo.

5. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Ducha Świętego.

6. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Róż Różańcowych.

7. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu – Gorzkich żalach, które będziemy odprawiać w niedziele o godzinie 16:00, Drodze krzyżowej, która będzie w każdy piątek o godzinie 17:15 dla dorosłych i młodzieży, a dla uczniów naszej szkoły po Mszy św. szkolnej w czwartek. Przypominamy, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę krzyżową mogą uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykle warunki odpustu. Nasze Rekolekcje Wielkopostne odprawimy od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy.

8. W piątek po Mszy wieczornej koronka do Miłosierdzia Bożego.

9. Zachęcamy wszystkich do postu i innych uczynków pokutnych oraz dzieł miłosierdzia.

10. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii a przed kościołem zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes.