V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Ewangelia dzisiejszej niedzieli opowiada o ostatnim epizodzie publicznej działalności Chrystusa. „Chcemy ujrzeć Jezusa” – mówią Grecy, a ich prośba zapowiada początek ewangelicznej działalności wśród pogan. Chrystus świadomy nadchodzących wydarzeń, odsłania swoje serce i zaprasza nas do kontemplacji tajemnicy krzyża, w którym dokona się Jego wywyższenie.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

1. Na godzinę 16:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. Przeżywamy Wielki Post. Dzisiaj rozpoczynamy II część Wielkiego Postu mającą charakter pasyjny. Pamiętajmy o tym i znajdźmy czas na rozważanie Męki Pańskiej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  3. W środę o godzinie 19:00 spotkanie Akcji Katolickiej. Temat. „Zakorzenieni we wspólnocie Kościoła”.
  4. Od środy rozpoczynamy rekolekcje dla uczniów naszej szkoły. Pamiętajmy o naszej młodzieży w modlitwie.
  5. W zakrystii są do nabycia paschaliki Caritas na stół wielkanocny.
  6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach poświęcimy palmy a w naszej katedrze o godzinie 14:00 Niedziela Palmowa Młodych.
  7. Niedziela Palmowa to również początek naszych Rekolekcji Wielkopostnych, które poprowadzi ks. dr Wojciech Kućko z Płocka. Tematem rekolekcji będzie Błogosławiona Rodzina Ulmów. Niech ten czas będzie dla nas rzeczywiście Wielkim Tygodniem. Skorzystajmy również ze spowiedzi rekolekcyjnej, która również będzie spowiedzią świąteczną. Szczegóły rekolekcji w gablotce i na stronie internetowej.
  8. Droga Krzyżowa ulicami Kobióra odbędzie się w piątek 22 marca. Początek w kościele o godz.18.30, skąd przejedziemy ulicami: Kwiatową, Olszewskiego, przez Centralną i zakończymy na „górce” przy ul. Orlej. Prosimy zabrać świece i zachęcamy do licznego udziału.
  9. Zbiórka ministrantów zarówno starszych jak i młodszych w sobotę o godz. 8:00.
  10. W sobotę od godz. 9:00 prosimy parafian o pomoc w sprzątaniu kościoła i przygotowaniu do Wielkiego Tygodnia.
  11. Za tydzień przed kościołem Dom Kulejących Aniołów w Piasku zaprasza na kiermasz palm i ciast. Dochód przeznaczony będzie na cele ośrodka.
  12. Informujemy, iż w tym roku będzie można wesprzeć odpisem podatkowym (1,5%) remont naszych organów. Zachęcamy do takiego wsparcia. Na stoliku z tyłu kościoła umieszczone są ulotki z informacją na ten temat. Ważne jest, aby w tytule deklaracji umieścić napis KOBIÓR.
  13. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
  14. Wszystkim parafianom życzymy wielu łask Bożych w przeżywaniu okresu Wielkiego Postu.