NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
14.04.2019

Obchodzona dzisiaj Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Chrystus wjeżdża do Jerozolimy na osiołku wśród okrzyków tłumu. My również z palmami w ręku uznajemy w Jezusie naszego króla. Czeka Go jednak męka i śmierć na krzyżu. Bądźmy w tym szczególnym czasie przy Jezusie.
    Rozpoczynamy dzisiaj nasze Wielkopostne Rekolekcje. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej o. Joela, który będzie przewodnikiem duchowym podczas tych rekolekcji.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

1. Rozpoczynamy dzisiaj nasze Rekolekcje Parafialne. Zapraszamy wszystkich do udziału w Mszach św. z nauką rekolekcyjną w ramach homilii oraz do udziału w nauce stanowej dla małżeństw w poniedziałek po Mszy św. wieczornej oraz we wtorek w nabożeństwie pokutnym. We wtorek o godzinie 10:00 Msza św. w intencji chorych z nauką rekolekcyjną dla nich. Plan rekolekcji i spowiedzi znajduje się w gablotce i w naszej gazetce parafialnej. Zapraszamy również wszystkich dzisiaj na Gorzkie Żale i kazanie pasyjne na godzinę 16:00.
  2. We wtorek zakończenie rekolekcji. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby Zgromadzenia Ojców Franciszkanów.
  3. W Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18:00, a potem prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godziny 22:00.
  4. W Wielki Piątek o godzinie 9:00 – Droga Krzyżowa, a o godzinie 18:00 – Liturgia Męki Pańskiej. Kolekta Wielkiego Piątku przeznaczona będzie na utrzymanie Grobu Pańskiego i miejsc świętych w Jerozolimie. Adoracja przy Bożym Grobie potrwa do godziny 24:00. Młodzież adorować będzie Pana Jezusa po Liturgii, a od 21:30 – „Ex Animo”. W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy również do zachowania wstrzemięźliwości w Wielką Sobotę.
  5. W Wielką Sobotę od godziny 6:30 całodzienna prywatna adoracja przy Bożym Grobie. Święcenie pokarmów wielkanocnych będzie o godzinie – 11:00, 13:00, 15:00 i 16;00. Liturgia Wielkiej Soboty połączona z procesją Rezurekcyjną – o godzinie 20:00.
  6. Okazja do spowiedzi św. będzie: poniedziałek, wtorek, środę i czwartek od godz. 6:00 – 7:30 i od godz. 16:00 – 18:00. We wtorek dla chorych od 9:00 – 10:00, dla dzieci we wtorek od 16:00 – 17:00 i we wtorek dodatkowo od 19:00 – 22:00. W piątek od godz. 6:00 – 9:00 oraz 15:00 – 18:00 i dodatkowo od godz 20:00 – 22:00 w Wielką Sobotę od godz. 7:00 – 10:00.
  7. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godzinie 7:00 procesja ku czci Chrystusa Zmartwychwstałego, a potem Msza św. Uroczyste Nieszpory o godzinie 15:00. Mszy św. wieczornej w niedzielę Zmartwychwstania nie będzie.
  8. Pod figurą Serca Jezusowego są do nabycia świece Caritas.
  9. Kolekta świąteczna przeznaczona będzie na potrzeby parafii.