Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakobior.pl
I Niedziela Adwentu

Rozpoczynając czas Adwentu, chcemy przygotować się na ostateczne spotkanie z Panem. Jezus, który zapowiada swoje powtórne przyjście, pragnie wyrwać nas z duchowej ospałości i wzywa do czujności. Niech udział w Eucharystii obudzi naszą gotowość na spotkanie z Chrystusem i rozpali pragnienie życia ukierunkowanego na Bożą chwałę.
 Wspominamy dzisiaj Błogosławionego Jana Franciszka Machę. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o dobre przeżycie Adwentu.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.


 1. Zapraszamy dzisiaj na godzinę 16:30  na nieszpory niedzielne.
 2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy roraty. Wszystkie dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałek i wtorek o godzinie 18:00, w środę i piątek o 6:30 a w czwartek o godzinie 17:00.
 3. Pod figurą Serca Jezusowego ustawione zostało „serce dobroci” do którego można wkładać słodycze i upominki, które dzieci będą losowały na roratach. Z darów przygotujemy również paczki dla potrzebujących. Darczyńcą serdecznie dziękujemy.
 4. Młodzież i dorosłych zapraszamy na roraty w każdy piątek adwentu o godzinie 19:00. Prosimy zabrać świece i lampiony.
 5. W poniedziałek wspominamy Świętą Barbarę patronkę górników. Na Mszę św. zapraszamy wszystkich górników i ich rodziny o godzinie 9:00.
 6. W domu parafialnym można nabyć w każdą niedzielę Adwentu po Mszach św. opłatki oraz świece Caritas. Zapraszamy również na kiermasz rękodzieła artystycznego. Zebrane ofiary przeznaczymy na cele charytatywne.
 7. W środę o godzinie 17:30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek po Mszy św. wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 8. We wtorek zapraszamy na adwentowe spotkanie wspólnotę Lektorów i tych wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy.
 9. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne wspólnoty Róż Różańcowych. 
 10. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Tego dnia obchodzić będziemy Święto Patronalne Dzieci Maryi. Po Mszy św. roratniej spotkanie Dzieci Maryi w domu parafialnym. Podczas Mszy św. poświęcimy medaliki Dzieci Komunijnych.
 11. W piątek w Uroczystość Npiepokalanego Poczęcia NMP dodatkowa Msza św. o godzinie 8:00 i roraty dla dorosłych i młodzieży o godzinie 19:00. W tym dniu nie obowiązuje post. 
 12. Trwają w naszej parafii duszpasterskie odwiedziny rodzin. W tygodniu początek kolędy o godz. 15:00, a w soboty i niedzielę o godz. 14:00. Plan kolędy umieszczony jest na stronie internetowej oraz w gablotce. 
 13. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. 
 14. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego czasu Adwentu.