XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli kieruje naszą uwagę na temat wewnętrznej wolności i czujności na przyjście Pana. Jego słowo jest zawsze żywe i skuteczne, zdolne wskazać te obszary naszej codzienności, w których panuje nieporządek i chaos. Prośmy podczas tej Eucharystii o odwagę i siłę do kształtowania naszego życia zgodnie z Ewangelią.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ

1.    Przypominamy, że do końca wakacji nie ma niedzielnych nieszporów.

2.    Sierpień to miesiąc, w którym zachęcamy do trzeźwości i abstynencji. Księga trzeźwości wyłożona jest pod figurą Serca Jezusowego.

3.    Odwiedziny chorych i starszych parafian w czwartek 11 sierpnia od g. 8.00. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii.

4.    W czwartek o g. 17.30 w domu parafialnym spotkanie uczestników wyjazdu do Chorwacji.

5.    We sobotę przypada Dzień Fatimski. Będzie to nasze duchowe przygotowanie do uroczystości odpustowej. Różaniec za chorych o g. 9:30, a Msza w ich intencji o g. 10:00. Wieczorem po Mszy Świętej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, różaniec, procesję z figurą Matki Bożej oraz apel. Prosimy zabrać świece.

6.    Dodatkowa spowiedź przed odpustem w sobotę od g. 17.00 do 18.00 oraz w czasie nabożeństwa fatimskiego do godz. 20.00.

7.    Zbiórka ministrantów przed odpustem w sobotę o godz. 8.00. Prosimy ministrantów o obecność.

8.    Również w sobotę sprzątanie kościoła przed uroczystością odpustową. Ze względu na dzień fatimski prosimy o pomoc od g. 11.00.

9.    W poniedziałek 15 sierpnia obchodzimy nasz odpust parafialny. Sumę odpustową odprawimy o godzinie 12:00. Słowo Boże wygłosi ksiądz dr Bartłomiej Kuźnik – wykładowca na Wydziale Teologicznym w Katowicach. O g. 16.30 zapraszamy na Nieszpory odpustowe. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Na wszystkich Mszach św.  pobłogosławimy zioła i kwiaty. Na sumę odpustową zapraszamy poczty sztandarowe oraz parafian w strojach śląskich.

10.    Sprzątanie kościoła przed odpustem w sobotę 13  sierpnia od godziny 11:00. Chętnych prosimy o pomoc.

11.    Parafialna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 24 do 27 sierpnia. Informacje dla pielgrzymów do odbioru w zakrystii. Msza św. w intencji parafian w kaplicy cudownego obrazu w sobotę o g. 12.30, a o godzinie 11.00 zgromadzimy się na Drodze Krzyżowej na jasnogórskich wałach. Parafia organizuje wyjazd autokarowy. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy parafian do wspólnego pielgrzymowania.

12.    Wszystkim parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wniebowziętej, a wyjeżdżającym na wakacje udanego czasu odpoczynku.