XXVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA
15 października 2017 roku

W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy przypowieść o uczcie. Król wzywa zaproszonych: „Przyjdźcie na ucztę!” Oni jednak wybierają coś innego. Również nam Bóg daje zapowiedź uczty: niczego wam nie braknie, a On zaspokoi nasze potrzeby. Bóg cieszy się, że odpowiedzieliśmy dzisiaj na Jego zaproszenie na niedzielną Mszę Świętą. On kieruje to zaproszenie każdego dnia do modlitwy, czytania Pisma Świętego, do udziału w niedzielnej Mszy Świętej. Obyśmy odpowiadali Bogu na Jego miłość naszym zwróceniem serca ku Niemu przez modlitwę i czynienie dobra.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
  1. Przeżywamy miesiąc październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy w niedzielę i święta o godzinie 16:30, w dni powszednie o godzinie 17:30, a w czwartek po Mszy św. szkolnej. W naszej kaplicy na osiedlu różaniec odmawiamy każdego dnia o godzinie 18:00. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii, bo w całej swej prostocie formy umożliwia przeżycie największych tajemnic chrześcijaństwa. Zapraszamy więc do udziału  w nabożeństwach i przypominamy o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez tych, którzy wypełniają tę pobożną praktykę.
  2. Nabożeństwo Fatimskie odprawimy w poniedziałek po Mszy św. wieczornej, a w piątek po wieczornej Eucharystii Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. W środę, 18 października, będziemy modlić się za nauczycieli i wychowawców z okazji przypadającego wczoraj Dnia Edukacji Narodowej. Zapraszamy wszystkich nauczycieli i pracowników naszej szkoły oraz naszego przedszkola na Mszę Świętą o godz. 18:00, która będzie sprawowana w ich intencji. Do wspólnej modlitwy zapraszamy również wszystkich uczniów oraz ich rodziców
  4. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież z klas gimnazjalnych na Mszę św. szkolną w czwartek na godzinę 17:00.
  5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Światowy Dzień Misyjny, w którym będziemy modlić się za misjonarzy. Rozpoczniemy również Tydzień Misyjny. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na misje.