UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
8.12.2019

W sposób szczególny wspominamy dziś Maryję, obchodząc uroczystość Jej Niepokalanego Poczęcia. Maryja nie tylko była wolna od grzechu, ale również żyła blisko Boga. Słowa, które wypowiedziała podczas zwiastowania: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa!”, pokazują, jak bardzo Bogu ufała. W tym możemy Ją naśladować i prosić o Jej pomoc w przygotowaniu naszych serc na przyjście Jezusa.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
  1. Dzisiaj na godzinę 16:30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.
  2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Ducha Świętego.
  3. Wszystkie dzieci zapraszamy na Roraty: w poniedziałek i środę o godzinie 18:00, w czwartek o godzinie 17:00, a we wtorek i piątek rano o godzinie 6:30.
  4. Przy naszej adwentowej dekoracji stanęło „Serce dobroci”, do którego parafianie mogą wkładać słodycze, zabawki i inne nagrody, które dzieci będą losowały w czasie rorat. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
  5. Młodzież naszej parafii: studiującą, pracującą, bierzmowańców oraz wszystkich dorosłych zapraszamy na roraty w piątek o godzinie 19.00. Prosimy o zabranie lampionów lub świec.
  6. Wszystkie osoby, które modlą się za kapłanów w Apostolacie Margaretka zapraszamy na adwentowe spotkanie w czwartek o godzinie 19.00 w domu parafialnym.
  7. W piątek przypada Dzień Fatimski. Różaniec w intencji chorych i seniorów naszej parafii odmówimy o godzinie 6:00 i 9:30, a Mszę św. w ich intencji odprawimy o godzinie 10.00.
  8. W przyszłą niedzielę w naszym kościele swój Dzień Wspólnoty będzie przeżywać Ruch Światło–Życie dekanatu Tychy Nowe. Msza św. w intencji wspólnot oazowych tego dekanatu odprawiona zostanie o godzinie 10.30.
  9. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Początek kolędy w tygodniu i w niedzielę o godz. 14:00, a w sobotę o godz. 13:00. Wszystkie ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej, czyli wizyty związanej z błogosławieństwem domu i całej rodziny, przeznaczone będą na dalsze prace związane z upiększeniem naszego kościoła i cmentarza. Plan kolędy w gablotce oraz na stronie internetowej parafii.
  11. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem zbiórka na ciężko chorą siedmioletnią Dominikę.