II  NIEDZIELA  ADWENTU
10 grudnia 2017 roku

Św. Piotr przypomina nam dzisiaj, że oczekujemy „nowego nieba i nowej ziemi, w których będzie mieszkała sprawiedliwość”. Adwent jest czasem, kiedy podkreśla się wagę oczekiwania mającego nas przygotować na przyjście Pana. Zatrzymajmy się na chwilę w przedświątecznym biegu. Najważniejsze jest nasze nawrócenie, czekanie z czystym sercem, bez lęku i w pokoju, na Jezusa, który w każdej chwili może nadejść.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

1. Zapraszamy dzisiaj wszystkich na godzinę 16:30 na nabożeństwo adwentowe.

2. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na Roraty, które odprawiamy w poniedziałek, środę i piątek rano o godzinie 6:30, we wtorek o godzinie 18:00 i w czwartek o godzinie 17:00.

3. W środę przypada Dzień Fatimski. Różaniec w intencji chorych i seniorów naszej parafii odmówimy o godzinie 6:00 i 9:30, a Mszę św. w ich intencji odprawimy o godzinie 10:00.

4. Również w środę po Mszy św. wieczornej o godzinie 19:00 w domu parafialnym spotkanie formacyjne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

5. Opłatki wigilijne oraz świece Caritas można nabyć po każdej Mszy św. w domu parafialnym.

6. Naszych chorych w tym miesiącu odwiedzimy przed świętami w czwartek 21 grudnia.

7. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin. Plan kolędy umieszczony jest w gablotkach i na naszej stronie internetowej. Wszystkie ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej, czyli wizyty związanej  z błogosławieństwem domu i całej rodziny, przeznaczone będą na dalsze prace związane z upiększeniem naszego kościoła i cmentarza.

8. Dzisiaj w domu parafialnym Dzieci Maryi przeprowadzą kiermasz ciastek świątecznych. Dobrowolna ofiara złożona w czasie tego kiermaszu przeznaczona będzie na potrzeby tej grupy, w szczególności na rekolekcje wakacyjne.

9. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.