XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

„Ja jestem chlebem życia” – w dzisiejszej Ewangelii Jezus odwołuje się do doskonale znanego nam pożywienia – do chleba. Jest w tym jednak coś więcej. Jezus określa się jako chleb życia. Tak jak powszedni chleb zaspakaja nasz codzienny głód, tak tylko Bóg jest w stanie wypełnić nasze pragnienia i dać nam życie, które nie kończy się tu, na ziemi. Podejdźmy w czasie komunii z wiarą do ołtarza i posilmy się chlebem życia, przyjmując Jezusa do swojego serca.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.

1. Przypominamy, że zniesiona została dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Świętej. Oznacza to, iż jesteśmy zobowiązani do udziału w Eucharystii w kościele, na zasadach „sprzed pandemii”. Jednocześnie przypominamy o konieczności przestrzegania zasad sanitarnych.
  2. Dziś rozpoczyna się sierpień, miesiąc w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Księga trzeźwości wystawiona jest pod figura Serca Jezusowego.
  3. Do końca wakacji nie będzie niedzielnych nieszporów o 16.30. Pozostałe nabożeństwa bez zmian. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Ducha Świętego, w piątek do Miłosierdzia Bożego, a w środę o godzinie 17:30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
  4. W poniedziałek, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzimy kościół parafialny, odmówimy „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo”, oraz spełnimy zwykle warunki odpustu.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Dodatkowa spowiedź  dla dzieci w czwartek od godz. 16:00 i dla młodzieży i dorosłych w piątek od godz. 17:00.
  6. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do organizatorów sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.
  7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii, a dzisiaj przed kościołem zbiórka na rzecz poszkodowanych w kataklizmach.
  8. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i opieki Matki Bożej Wniebowziętej, a wyjeżdzającym na wakacje, urlopy i rekolekcje udanego czasu wypoczynku.