XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
13.10.2019

Nasze życie, nawet jeśli tego nie zauważamy, jest pełne cudów. To obecność drugiego człowieka, dobroć i miłość doświadczana w codziennym życiu, a także Boże przebaczenie. Dzisiaj usłyszymy, jak ważna jest wdzięczność. Mamy dziękować Bogu za wszystko – bo wszystko otrzymaliśmy. Nie zapominajmy o wdzięczności. Dziękując Bogu, oddajemy Mu chwałę i wyznajemy wiarę w Jego obecność.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
  1. Obchodzimy dziś kolejny Dzień Papieski. Po Mszy św. młodzież oazowa zaprasza do domu parafialnego na papieskie kremówki. Zebrana ofiara przeznaczona będzie na wyjazd oazowy.
  2. Przeżywamy miesiąc październik. Zapraszamy wszystkich na modlitwę różańcową: dzisiaj na godzinę 16:30, a w tygodniu na godzinę 17:30 (w czwartek po Mszy św. szkolnej). Na naszym osiedlu modlitwa różańcowa odmawiana jest codziennie o godzinie 18:00.
  3. W poniedziałek po Eucharystii nabożeństwo do Ducha Świętego, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej, kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Seminarium to cykl spotkań, w czasie których mają miejsce: modlitwa, konferencja, spotkania w grupach i poczęstunek. Spotkania te prowadzą duchowni i świeccy ze Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody. Odbywają się one co poniedziałek od 18:45 do 20:15 w domu parafialnym.
  5. W czwartek na godzinę 17:00 zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. szkolną. W tym dniu zapraszamy też pracowników naszej szkoły, przedszkola oraz nauczycieli emerytów na Mszę św. w ich intencji z okazji Święta Edukacji. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.
  6. Młodzież i dzieci pragnące dołączyć do powstającej scholi zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 18:00 w domu parafialnym.
  7. Wszystkie dzieci, bez względu na wiek, już dziś zapraszamy na „Bal Wszystkich Świętych”, który odbędzie się w środę 30 października. Prosimy, aby dzieci przebrały się za ulubionego świętego. Bilety na bal dostępne są w zakrystii, a także w szkole u katechetów.
  8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, a dzisiaj przed kościołem zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.