Pierwszy Światowy Dzień Ubogich, który obchodzimy w niedzielę 19 listopada, ma sens wtedy, gdy prowadzi do spotkania z ubogimi, a nie ograniczy się tylko do dawania – podkreśla rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Zapraszamy do zapoznania się z planem odwiedzin duszpasterskich 2017/2018

W listopadzie myślimy o tych, którzy odeszli. To szczególny czas refleksji i modlitwy za zmarłych. Wierzymy w to, że zaznali życia wiecznego.

Rozpoczęliśmy miesiąc październik. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godzinie 17:30, w niedzielę i święta o godzinie 16:30.

W niedzielę 10 września w naszej parafii odbyły się kobiórskie parafialno-gminne uroczystości dożynkowe. Dziękowaliśmy za wszystkie Boże dary, które otrzymujemy dzięki pracy rolników, ogrodników, sadowników, pszczelarzy i wielu innych ludzi.

We wtorek 15 sierpnia nasza parafia świętowała wraz z całym Kościołem Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Była to zarazem nasza uroczystość odpustowa.

Adam Zień, parafianin z Kobióra, wyruszył w pojedynkę na Camino. Szedł, by podziękować Bogu za swoją rodzinę, powierzając Bożej Opatrzności swoich najbliższych.