Wiadomości
parafiakobior.pl
Rozpoczęliśmy Adwent, który ma nas przygotować do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.  W tym czasie postarajmy się na chwile zatrzymać i zastanowić, jak chcemy przeżyć ten czas, który zawsze szybko ucieka w ferworze świątecznych przygotowań. Przed laty Benedykt XVI pytał: „A zatem każdy z nas może zadać sobie pytanie, zwłaszcza w tym okresie, który przygotowuje nas do Bożego Narodzenia: a ja na co czekam? Na co, w tym okresie swego życia, czeka moje serce? A pytanie to można stawiać na szczeblu rodziny, wspólnoty czy narodu. Na co czekamy razem? Co łączy nasze dążenia, co czyni je wspólnymi? Dobrą okazją do przygotowania serca na przyjście Pana są roraty. Do udziału w nich zapraszamy nie tylko dzieci. W każdy adwentowy piątek o godz. 19.00 do udziału w Mszach roratnich zachęcamy młodzież starszą i dorosłych. Chciejmy razem dojść do Betlejem, by prawdziwie spotkać nowonarodzonego Zbawiciela.

Adwent to również czas tradycyjnych odwiedzin kolędowych. Zachęcamy do zapoznania się z ich planem. Przekażcie prosimy te informację starszym i chorym parafianom, a także tym którzy może już od dłuższego czasu nie identyfikują się ze wspólnotą parafialną. Niech w tym spotkaniu nie zabraknie całych naszych rodzin, zwłaszcza ludzi młodych. Nasze spotkanie w Waszych domach nie ma być bowiem tylko corocznym obowiązkiem, ale okazją do rozmowy o tym co dobre i radosne, ale i trudne czy bolesne. Chcemy przynieść pod Wasze dachy modlitwę i Boże błogosławieństwo. Tylko w taki sposób – na drodze otwartości i zaufania buduje się przecież trwałe i rodzinne więzy. Niech czas adwentu będzie dla nas wszystkich okazją do duchowego wzrostu i odnowi w nas pragnienie spotkania z Chrystusem.