Wspólnoty
parafiakobior.pl
„Drogie dzieci! (...) Módlcie się i pośćcie, miejcie serce pełne miłosierdzia.
Nie zapominajcie o swych pasterzach.
Módlcie się, by się nie pogubili, by trwali w moim Synu,
aby byli dobrymi pasterzami dla swego stada."
Orędzie Matki Bożej z dnia 18 marca 2009 r.

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wielkim darem są dla nas kapłani, ich służba, dyspozycyjność, codzienne sprawowanie Eucharystii, posługa sakramentalna, modlitwa… Wszystko, co robią jest dla nas, wiernych - z troską o nasze życie wieczne – przecież ofiarowali swoje życie, by dawać Jezusa innym.
Ich kapłańską służbę możemy, a nawet powinniśmy, wspierać modlitwą. Wiemy, jak ogromna jest jej moc. Sami przecież niejednokrotnie jej doświadczamy. Pamiętajmy też o tym, że gdy się modlimy, również na nas spływają łaski Boże.
Modlitwa za kapłanów jest wielkim darem i łaską, o którą trzeba się modlić. Takich będziemy mieć kapłanów, jakich sami sobie wymodlimy. O modlitwę za kapłanów prosiła również Matka Boża. Odpowiedzią na to wezwanie Maryi jest Apostolat Margaretka.

W Apostolacie Margaretka siedem osób modli się za jednego kapłana, każda w jednym określonym dniu tygodnia. Osoby te wybierają wspólną formę modlitwy, która im najbardziej odpowiada i kontynuują ją przez całe swoje życie. Kapłan jest wtedy wspierany modlitwą przez 7 dni w tygodniu. Od osób podejmujących zobowiązania wymaga się otwartości serca, wielkoduszności, wytrwałości, gdyż modlitwa ta zostaje przyjęta na całe życie.
Równocześnie zapraszamy wszystkich chętnych w dniach 25-26-27 każdego miesiąca do indywidualnego celebrowania Margaretkowych Ogólnopolskich Dni Postu i Modlitwy za Kapłanów.

Zachęcamy do złożenia w tych dniach dowolnego Daru Serca:
  • postu,
  • modlitwy,
  • pokuty,
  • ofiarowania Mszy Świętej,
  • adoracji przed Najświętszym Sakramentem,
  • odprawiania Drogi Krzyżowej i powierzenia tego Daru Maryi, Matce Kościoła, w intencji uświęcenia wszystkich kapłanów, a szczególnie w intencji tych, za których nikt się nie modli, aby byli otoczeni modlitwą oraz za tych, którzy najbardziej potrzebują Bożego Miłosierdzia.

Szczególnie zachęcamy do udziału we Mszy św. w intencji kapłanów, która jest sprawowana w naszym kościele 25 każdego miesiąca.

W naszej parafii pierwsza Margaretka została założona 6 listopada 2009 r. Obecnie mamy 27 Margaretek, które modlą się za kapłanów: śp. ks. prob. Józefa Piesiura, ks. prob. Damiana Suszkę, ks. Rudolfa Myszora, ks. Mirosława Piesiura, ks. Gabriela Kamieńskiego, ks. Witolda Tatarczyka, ks. Marcina Wylężka, ks. Rafała Oleksego, ks. Bernarda Czarneckiego, o. Piotra Handziuka, ks. Adama Paprotę. Niektóre osoby modlą się za kilku księży. W sumie w Apostolacie są 103 osoby.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z ideą tworzenia „Margaretek” na www.margaretka.org.pl .
Chętnych do podjęcia modlitwy za kapłanów prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 607 940 987.