Wiadomości
parafiakobior.pl
W niedzielę 16 listopada, przeżywaną w archidiecezji katowickiej jako Dzień Muzyki Liturgicznej, w naszej parafii zakończyły się warsztaty poświęcone tej muzycznej dziedzinie, zatytułowane: „Przez Niepokalane Serce Maryi”.
{Play}
W trwających od piątku zajęciach warsztatowych muzyki liturgicznej uczestniczyło ponad stu chórzystów z Kobióra oraz chętni z całej okolicy, a ich mistrzami byli znani muzycy, twórcy muzyki religijnej i dyrygenci: Paweł Bębenek i Piotr Pałka. Przez trzy dni prowadzili zajęcia, wykłady i próby, a ostatnim punktem warsztatów był koncert pieśni liturgicznych w wykonaniu chóru uczestników, który odbył się w naszej parafialnej świątyni.- Gdzie słyszysz śpiew, tam wejdź, tam dobre serca mają, źli ludzie, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają – przypominał znane słowa ks. proboszcz Damian Suszka, dziękując za to muzyczne wydarzenie. - Pięknie się złożyło, że ten dzisiejszy koncert zbiegł się z przeżywanym w naszej archidiecezji Dniem Muzyki Liturgicznej. Myślę, że ten koncert jest również uczczeniem muzyki, a poprzez muzykę – uwielbieniem Pana Boga.
- Warsztaty były czasem śpiewu, ale przede wszystkim naszej wspólnej modlitwy. Bo celem warsztatów jest właśnie oddanie chwały Bożej poprzez śpiew, wspólną pracę, przez przygotowanie tego śpiewu podczas wielogodzinnych prób – przyznawał Piotr Pałka.
Jak dodawał Paweł Bębenek, należy docenić fakt, że choć uczestnicy na co dzień związani są z różnymi chórami, jednak potrafiły wspólnie śpiewać dla chwały Bożej i dzięki muzyce znikały wszelkie podziały. - Po raz pierwszy znaleźli się w jednym zespole, ale potrafili zaśpiewać razem, z takim samym zaangażowaniem, otwierając serca na muzykę i słowa tych pieśni – zaznaczył z uznaniem muzyk.